Březen 2012

Letí to jako voda

31. března 2012 v 13:05 | Anet. |  Píšu
Včera byl ve školce, do které jsem chodívala jako malá den otevřených dveří. Tak jsem neváhala a domluvila se s kamarádkama co do ní semnou taky chodily, že se tam půjdeme podívat.
Protože já jsem tam nebyla víc jak 6 let, tak jsem to tam vůbec nepoznala. Všechno tam mají nově vybavený a vyznat se v ní byl pro mě docela oříšek. Když jsem vešla do třídy, do které jsem chodívala, začaly se ve mně probouzet vzpomínky. Zvláštní na tom je to, že na některé jsem si nikdy dříve nevzpoměla. Podívala jsem na pro mě dnes trochu víc malou kuchyňku a vzpoměla jsem si, jak jsme se tam vždycky s ostatníma holkama hádali o různé hrníčky, talíře nebo kdo bude stát u sporáku. A tohle se ve mě probouzelo u více věcí. Všechno se mi to zdálo najednou nějaký malý. Asi to bude tím, že jsem se od svých tří let tak vytáhla.
Pak následoval pohled do "školkovského" alba a tím velký výbuchy smíchu. No kdo by se taky nesmál, kdyby se viděl na společné fotce jako malej špunt s vlasy ostříhanými na kluka a vykulenýma očima. Velký překvapení bylo, že v albu byly fotky z časů kdy do ní chodil můj taťka, to byl teda pohled :D
Celou prohlídku zakončil zápis do kroniky a pozdravení učitelek, které tam v té době s námi byly. Za to celé dopoledne jsem si uvědomila, že čas letí děsně rychle, a je smůla ho takhle marnit.

Anet.


Já- od A až po Z

28. března 2012 v 19:40 | Anet. |  Anet
A- Ambice. Jaké jsou tvoje plány do budoucna?
Abych se přiznala, budoucnost si moc neplánuji, každý den se může stát něco nového bez plánování. Když je řeč o budoucnosti, kde se vidím za 5 let, bude to asi gympl/ škola. Nadále bych se chtěla věnovat tanci a ostatním sportům dokud mi to zdraví dovolí.

B- Barvy. Jakou máš barvu očí, vlasů.. Jaká je tvoje oblíbená?
Barvu očí mám něco mezi barvou smaragdu do které je zamíchaná světle zelená a modrá. Vlasy hnědé. Oblíbenou barvu ani nemám, ale nejblíž je mi modrá.

C- City. Co ty a city?
City k člověku? ne, nejsem zamilovaná. Jediný živočich o kterém můžu říct že jsem do něj zamilovaná je moje kočka.

D- Domov. Co ty a rodina, domov?
Bydlím s mojí rodinou v rodinném domě blízko Brna. Moje rodina se skláda ze členů které naleznete asi v každé- rodiče a starší bratr. Celou rodinu doplňují tři kočky a křeček.

E- Energie. Jak si dobíjíš energii, jsi hodně aktivní?
Když je léto a jsem vyčerpaná/unavená, jdu si ven lehnou na deku, čtu si a poslouchám hudbu. V zimě a napodzim se doma zachumlám pod deku, zapálím si vonnou svíčku a čtu si. Já osobně bych řekla, že jsem hodně aktivní, jezdím na bruslích, na kole, tančím, plavu a hraji badminton.

F- Filmy. Jaký je tvůj oblíbený film, žánr?
Na komedie a filmy s trochou romantiky dívám nejradši, i když někdy nějaký ten horor není k zahození. Můj úplně nejoblíbenější film je Kamarád taky rád. Dál Honey, Varieté, Touha tančit a Tvůj snoubenec, můj milenec.

G- Galerie. Lidé, kteří tě inspirují, kteří tě něco naučili.
Můj vzor je KC, stála si za svými cíly, a když byla na dně, tak se vzchopila a šla dál, neztrácela naději. Člověk se učí každým dnem a ani to nemusí být zásluha nějaké osoby. Nejvíce mě toho ale naučili doma, moji rodiče.

H- Hudba. Jaká je tvoje oblíbená hudba?
Nemám vyhrazený styl, poslouchám to, co se mi zalíbí. Nejraději mám již zmiňovanou KC, v jejich písních je naděje, láska, smutek, zlost. Vše v jednom. Rychlá a rytmická hudba vůbec není k zahození.

CH- Charakter. Jaký máš charakter?
Přátelská, veselá, upřímná, troufnu si říct že i klidná, důvěřující.

I- Ironie. Používáš ironii často?
Ano, používám.

J-Jídlo. Jaké je tvoje oblíbené jídlo?
Lívanečky po Anglicku, mňam! Ze sladkostí nejsou k zahození marsmalows.

K- Koníčky. Jaké máš koníčky?
Mezi nejoblíbenější patří čtení a tanec. Dále se věnuji keramice, zvířatům, poslech hudby a někdy mně padne do ruky i foťák.

L- Lenost. Jsi hodně lenivá?
Nechci ze sebe dělat líného Honzu, ale někdy si každý potřebuje lehnout a nic nedělat.

M- Motto. Máš nějaké oblíbené motto?
Oblíbených je hodně ale jsou dvě, kterýmí se i řídím a věřím v ně.:
"Není důležitý cíl, ale cesta" a "Láska příjde v tu chvíli, kdy ji nejméně čekáš"

N- Nálada. Jsi hodně náladová?
No, v mém dospívajícím věku si semnou puberta a její střídavé nálady pěkně hrají. Ale řekla bych, že nějak moc ne.

O- Odpočinek. Jak odpočíváš?
Moje základní podmínka k odpočinku je, abych byla sama a na čerstým vzduchu.

P- Pravda. Co ty a pravda?
Snažím se být upřímná a mluvit jenom pravdu, i když ne vždycky to jde.

R- Roční období. Jaké je tvé oblíbené roční období?
To se těžko říká, když je zima, chci aby bylo léto a když je léto chci aby byla zima. Ale nejradši to mám když začíná jaro, všude všechno kvete, voní a není taková zima. Brr

S- Strach. Má z něčeho strach?
Pavouci! Fuj, nemám znich strach ale fobii. Už při styku s johanou (sekáčem) omdlívám. Asi je to divný, ale taky se bojím klaunů, nevím proč.

T- Televize. Sleduješ často televizi?
Moc často ne, blbě vidím do dálky a pořád nejsem schopná zajít k lékaři. Taky se není na co dívat, pořád dávají vše dokola.

U- Úsměv. Směješ se často?
Áno, jsem velice veselý člověk :D

Z- Život. Jaký máš názor na život?
Myslím si, že každý je na světě pro něco, každý tu má své poslání.

Anet.


Jeden velký omyl, Hádky

23. března 2012 v 20:10 | Anet. |  Myslím
Každý někdy zažil hádku, byl jejím účastníkem i pozorovatelem. Boužel každá hádka má svou hloubku, páchá škody, ničí přátelství ale někdy si díky ní uvědomíme důležité věci.
Můj celý život doprovází hádky, ten kdo mě dobře a dlouho zná, ví o čem mluvím, a čím vším jsem si prošla. Už jen když slyším jak někdo zvyšuje hlas, v duchu si říkám, ne, prosím! žádné hádky. Jen to ne.
Ale někdy si ten, co vyvolá hádku ani pořádně neuvědomí, že by to, co se připravuje oné osobě říct, mohlo napáchat velké škody, zrušit přátelství a později by toho mohl i litovat. A ne vždycky každý dostane druhou šanci.
Někdy mě napadá, proč se lidé vlastně hádají, proč si to nemůžou vyříkat v klidu, bez zvyšování hlasu. Škoda, že se to nijak nedá ovlivnit. V tu chvíli, kdy nám vybuchnou nervy, nám to nedá a pořádně a hlasitě vyjádříme svůj názor.
Kdysi dávno, jsem znala jednu osobu, vždycky jsem si o ní myslela to nejlepší, ale když se obula do mé rodiny, pochopila jsem, jaká je. Že není taková, jaká je na povrchu. Vyvolávala hádku kvůly každé kravině a to doplatilo na zdraví mé mamky..
Před tím, než se budete pokoušet vyvolávat hádku, rozmyslete si, jestli to stojí za to. Ztráta přátelství bolí.

Anet.


Kočičí tvář.

19. března 2012 v 14:56 | Anet. |  Fotím


Foto mé kočky Mindy pořízené tento víkend, líbí ?
Anet.


V kruhu lží

17. března 2012 v 1:00 | Anet. |  Téma týdne
Lhát se nemá, to mě doma učí už od malička. Ale ono to prostě někdy nejde. Někdy si musíme zachránit krk před něčím co jsme udělali, a tak trochu zalžeme. Boužel každý pojem 'trochu' bere úplně jinak. A tak se z malé lži stává celý kruh lží..
Kdysi dávno jsem se bála říci lidem svůj názor, bála jsem se, že se mu vysmějí nebo si kvůli něj o mně pomyslí kdo ví co. Postupem času jsem ale naučila být upřímná a říkat vše narovinu. Ono je to i lepší být upřímná, než potom co zalžeme si dávát celou dobu pozor na to co říkáme, abychom se náhodou neprozradili.
Když chce někdo slyšet můj názor, tak mu ho prostě řeknu, naco zbytečně obelhávat přátele?

Proč si na pravdu jenom hrát, když ji mužu říct?
Anet.Život jako z knížky.

11. března 2012 v 15:12 | Anet. |  Anet
Ahoj ')
Už je to tak, stává se ze mě těžký knihomol. V pátek mi konečně došla zmiňovaná knižka Lovkyně snů- Vstříc temnotě. Samou nedočkavostí jsem se do ní hned pustila, protože jsem byla ráda, že mám konečně zase něco číst. Boužel jsem se do ní nějak začetla a knížku s 256ti stránkami jsem za tři hodiny měla celou přečtenou. Takže jsem zase tam, kde jsem byla.
Když se tak zamyslím, někdy bych chtěla prožít to, co čtu mezi řádky knížek. "Život jako z knížky". To nezní tak špatně..
A teď zpátky k realitě. Víkend vystihuje jen jedno slovo, a to- Nuda s velkým N. Takže mně zbývá zabavit se učením, což se asi nikdy nestane, nebo vytahnou kolo, brusle a jít/jet si někam provětrat hlavu.
Jo a ještě něco- blog čekají velké změny!

Anet.


Hrdinové našeho dětství

8. března 2012 v 15:23 | Anet. |  Píšu
"Mami! honem, zapni televizi, jede tam krteček! " nejčastější věta mého dětství. Krteček, myšička, ježek a vůbec všechny postavy této 'nezapomenutelné' pohádky jsem měla děsně ráda. Pamatuju si, jak jsem na posteli měla poházené plyšáky postav ze zmiňované pohádky. Když si je chtěl někdo půjčit, začala jsem na něj křičet že mu nic nedám že patří jen mně a nikomu jinýmu. Takto se to semnou táhlo až do první třídy, v tu dobu jsem si řekla že jsem už velká holka a že velký holky si s takovýma plyšákama nehrají a na pohádky se nedívají..
Každý má svého pohádkového hrdinu z dětství. Fascinující na tom je, že si dokážeme k nějaké pohádce, pohádkové postavě, vybudovat tak silný vztah, který nám většinou vydrží až do konce dětství. Než si začneme uvědomovat, že to nejsou skutečné postavy, že kouzla jako v pohádkách neexistují apod. zkrátka že je to vše jen vymyšlené dílo naší fantazie.


Pohádky budou doprovázet každého celý život, až budeme mít děti, budeme se s němi na ně dívat, když budou svátky, v televizi poběží samé pohádky. Někde v hloubi duše máme pořád zafixované naše dětské hrdiny.
Anet.


Náušnice Wayfer

5. března 2012 v 20:00 | Anet. |  Tipy
Asi každý někdy slyšel o brýlích Wayfer. Nedávno jsem si jedny objednávala přes internet na stránkách oné značky. Ale ještě víc než brýle mě zaujaly náušnice way. Značka nabízí opravdu velký výběr, od tvarů až po barvy.
V jednom balení se zapínáním na silikonovou hlavičku obvykle bývá 12 párů náušnic, u složitějších, objemnějšich do 5 párů. U náušnic na "háček" je obvykle jeden pár (dle objednávky).
Nejvíce ze všech náušnic mě zaujaly náušnice ve tvaru kostky a smajlíka. Nejen že dobře vypadají ale i ta cena je opravdu lákavá.
Náušnice Smile malé žluté 17,-Kč / Náušnice Cubes černé 17,-Kč

Náušnice Hands 99,-Kč

Většina náušnic je vyrobena z plastu. Cena se dělí podle toho, kolik párů je v uvedeném platě. (posuďte sami)

Z této stránky jsem si už objednávala, a nákup je naprosto bezpečný. Zásilku ti doručí až domů, nebo můžeš zvolit nákup dobírkou.

Všechny produkty Wayfer najdeš tady .

Anet.


All day, all night

4. března 2012 v 12:43 | Anet. |  Anet
Yeah, dneska bude dobrej den. Ani nevím proč, ale vím to :D Taky se vám někdy stalo, že se vám zdál nějaký sen a obsah toho snu se vyplnil? Přemýšlím jestli to byla jenom náhoda..
Včera, perfect day! Celý odpoledne svítilo sluníčko a teploměry ukazovali +15°. Po poledni se pro mě stavili děcka z naší třídy a v 18°° jsem měla sraz s partou z tábora, nezapomenutelný den s něma. Bratr měl včera narozeniny- 20 let (Všechno nejlepší, přeje ti tvůj otrok!) a po jeho příchodu o půl 7 ráno šlo vidět že to pěkně oslavil. Ještě byl tak hodný, a vzbudil mě že je doma.
Dnes v plánu nic nemám, nechám tomu volný průběh a uvidíme. Ohledně blogu, připravuji nový foto-návod a můžete se těšit i na nový desing.


Na youtube jsem narazila na dokonalý remix, jsou v něm snad všechny největší hitovky roku 2011, listen!


Anet.