Únor 2012

V zrdcadlovém labyrintu

29. února 2012 v 16:18 | Anet. |  Téma týdne

V minulých týdnech jsem konečně poznala co je osoba mně hodně blízká vlastně zač. Hodně blízká, toto se ze dne na den změnilo. Zjistila jsem, že doopravdy není taková, jak jsem si myslela, a to přátelská, obětavá, pomáhající ostatním..Její pravá tvář je pravý opak, myslí jenom na sebe, všude vidí jenom sebe, nebere ohledy na druhé. - prostě jako kdyby ji někdo zavřel do zrdcadlového labyrintu. Všude zrdcadla, kde nevidí nic jiného než svůj odraz. Jako kdyby se z toho labyrintu pokoušela dostat, při tom by ale nikoho jiného neviděla, nikoho si nevšímala, na nikoho jiného nebrala ohledy, jen aby se už dostala ven, ale všude kolem ní jen zdrcadla s jejím odrazem.
Otázka je, kdy si stoupne před jedno z těch stovky zrdcadel, kdy se do něj nebude dívat proto jak vypadá, ale kdy se přes něj pokusí podívat se do hlouby své duše a zamyslí se, k čemu jí to vlastně je. Možná pak najde cestu ven..

Anet.


Učení je život

23. února 2012 v 23:12 | Anet. |  Téma týdne
"Musíš se mnoho učit, abys poznal, jak málo víš.- Michel de Montaigne

Když se zamyslím, škola mě už toho naučila hodně. Začalo to počítáním, psaním a čtením. Postupně mě začala seznamovat s dějinami našeho národa, učit se cizím jazykům a vlastně i poznávat svět. Zkrátka, škola nám toho dala hodně. A to nejen vědomostně, díky ní jsme poznali nový lidi, začali jsme být samostatnější. Ale až po nějaké době nám dojde, že to vše neděláme pro někoho, naopak pro sebe. Že bez ní by jsme vlastně byli nic.
Není to tak, že si řeknu ok, už mám základní i střední školu hotovou, už nic nepotřebuji vědět. Učíme se celý život,např. svými chybami a omyly. Ale zpět k tématu..

Mladý chlapec se myslí, že nepotřebuje přátele, že nemusí být v kontaktu s rodinou, že nepotřebuje někoho kdo by ho po celý život miloval ne proto jak vypadá, ale proto co má uvnitř, a přesto může být štastný. Když jde jednoho večera parkem, všude kolem sebe slyší jak se v okolních domech smějí rodiny se svými blízkými, kamarádi, páry zamilovaných- jsou Vánoce. Všichni jsou šťastní, nejsou sami. Jen on. Venku najednou začne sněžit, tak hustě že není videt vlastního kroku. V tom do někoho narazí, je to dívka, je sama, jako on. Když se na ní podívá stane se z toho láska naprvní pohled. Ona je první na kterou za poslední dobu promluvil. Sebere všechnu odvahu ji někam pozvat a za nějaký čas se dají dohromady. Ona ho seznámí se svými přáteli a společně vyhledají jeho rodinu. On už pochopil že ze samoty nic nevzejde. Naučil se, že aby byl šťastný, musí mít osobu, která ho šťastným udělá. Protože milovat ho škola nenaučila.

- I z té sebemenší chybičky vždy plyne ponaučení.

Anet.


Pro zdravý, kvalitní spánek

13. února 2012 v 17:50 | Anet. |  Píšu
Spánek- je nezbytný pro správnou funkci našeho organismu, proto bychom si ho měli dopřát v klidu a v určité normě.

Když jsi celý den unavená, snižuje se ti pozornost, neumíš se soustědi na určitou věc, jsi naštvaná a nemáš náladu,má to co dočinění s tím, že si se dobře nebo dostatečně dlouho nevyspala.
Když tě trápí nevyspanost, může to souviset s tím, že nedodržuješ spánkovou hygienu. Když jsem se slyšela slovo 'spánková hygiena' nedokázala jsem si pod tím nic představit. Až když mně byl pojem vysvětlen, zjistila jsem, že do ní patří vlastně normální a běžné věci.

Spánková hygiena je základní opatření pro dobrý spánek. Děláme to sami pro sebe a měli bychom ji všichni dodržovat.

1. Asi 4-6 hodin před tím než si půjdeš lehnout pokus se omezit nápoje jako je káva, černý a zelený čaj, coca- cola a další různé energetické nápoje. Sice to působí povzbudivě ale na tvůj spánek to má docela velký vliv.
2. Vynechej na večer těžká, mastná a tučná jídla. Poslední pokr který by sis měla dát by měl být asi 4-3 hodiny před tím než si půjdeš lehnout.
3. Například v létě, si po večeři můžeš zajít na krátkou procházku která by ti aspoň trochu měla spánek zlepšit. Naopak když budeš před spaním cvičit, tančit apod. může ti to spánek narušit.
4. Po večeři apod. už neřeš témata, která tě stresují a dokážeš u nich vynervit, naopak se uvolni.
5. Nepij na večer alkohol ( i když v dospívání je to docela težké)
6. Při spánku by ve tvém pokoji neměl být hluk a světlo.
7. Choď spát a vstávej ve stejnou dobu

Doba spánku by se měla pohybovat mezi 7 až 8,5 hodinami denně.
Sny jsou neodmyslitelnou součástí zdravého spánku.
Při snech náš mozek spracovává co se za den událo, na co jsme myslela apod. Mohou to být ale i obavy, naděje..

Anet.


Kristína- Nová písnička

10. února 2012 v 21:35 | Anet. |  Píšu
-Kristína je moje oblíbená zpěvačka, má pravdivé texty a slovenštinu miluju.
Dnes jsem si procházela její videa a ejhle! co to nevidím, Kristína má novou písničku! Mně osobně se líbí, tak ji přidám i na blog, aby jste si ji mohly poslechnout ;)
Slyšela jsi o Kristíne? Líbí se ti její písničky?

Anet.


Tip na filmový večer

9. února 2012 v 7:00 | Anet. |  Tipy
Chceš uspořádat filmový večer, ale nevíš jaký film si pustit? Tak to mám pro tebe rovnou dva typy. Zvědavá? čti dál ;)

Jako první film bych vám chtěla doporučit dokonalou komedii v které je nakonec zanešena i trocha té romantiky. Film je poměrně dost známý, tak se nedivte když někomu budu říkat o filmu co už dávno viděl, tady na blogu bych ho chtěla představit těm, co ho ještě neznají nebo ho neviděli. Mluvím tu o filmu Kamarád taky rád kde hlavní role obsadili Justin Timberlake jako Dylan a Mila Kunis jako Jamie.
Jamie je z newyorku, zaměstnána jako hledačka nových příležitostí. Dylan zase umělecký ředitel z Los Angeles. Když Jamie přemluví Dylana aby vzal svoji vysněnou práci v New Yourku, oba si uvědomí že jsou si velice podobní. Každý má za sebou několik zkrachovaných vztahů a tak se rozhodnou pro volnou zábavu bez závazků. A tak potom co se Dylan z LA přestěhuje do New Yourku se s Jamie začne číndál víc vídat, užívat si spoustu legrace a sdílet přesvědčení že láska je jen mýtus holywoodských flmů. Tak dospějí k otázce "mohou dva kamarádi, kteří se nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky vytěžit ze svého kamarádství ještě něco víc?" rozhodnou se že to zkusí a tak přecházejí k nezávaznému sexu mez emocí. Po jedné hádce mezi sebou si ale uvědomí, že k sobě něco cítí...


Po komedii by jsme si mohli pustit nějaký ten muzikál s troškou romantiky, co říkáte? Film, který tu teď uvedu jsem si moc oblíbila a doufám, že se vám zalíbí. Dokonale vystihuje větu "Nikdy to nevzdávej!". -Film Varieté..
Protože je to muzikál, pochopitelně si hlavní roly si ve filmu zahrála zpěvačka, konkrétně Christina Aguilera jako Ali Rose. Ali je dívka z malého města se zlatem v hrdle. Protože si chce splnit svůj sen, odjíždí z rodného města do Los Angeles, kde objevuje svět varieté. Poté, co se rozhodne vydat vstříc nejisté budoucnosti ve velkoměstě zábavního průsmyslu, narazí na klub The Burlesque Lounge- působivý klub, se špatnou návštěvností, který je domovem netradiční hudební revue. Kde přesvědčí majitelku Tess (Cher) aby ji zaměstnala jako barmanku. Na baru pozná pohledného barmana a hudbníka Jacka (Cam Gigandet) který Ali nabídne možnost spolubydlící než se dokáže postavit na vlastní nohy. Za pomocí choreografa se Ali dostane na scénu, boužel ne jako zpěvačka ale jako tanečnice, naváže přátelství s jednou z tanečnit, a znepřátelí se s jinou. Když má Ali vystoupit jako hlavní tanečnice a ne jako křoví, stane se zvuková nehoda, při které má Ali šanci ukázat jaký má talent..


Anet.


Zaujmul tě nějaký z uvedených filmů?


Nově

8. února 2012 v 20:14 | Anet. |  Info
Rozhodla jsem se, že udělám novou rubriku. Už včera jsem dala takový menší tip na knížku, kterou by jste si mohly přečíst. Hlavu mám plnou dalších tipů které bych Vám mohla dát. Proto jsem dospěla k názoru, že by se hodila nová rubrika pod názvem Tipy* . Už dnes dám do meny kolonku s názvem dané rubriky a v dopoledních hodinách se můžete těšit na první příspěvek.

Anet.


Chci zpátky léto!

4. února 2012 v 16:42 | Anet. |  Anet
Čeho je moc toho je příliš! Ze začátku těchto mrazů se to dalo ještě vydržet, a byla jsem ráda že konečně zamrzne rybník. Ale teď? Teploměr ukazuje -20, když nasněží tak během hodiny se ze sněhu stane led, a venku je ti zima i když máš na sobě tři vrstvy oblečení. No co to je?
V létě chceme aby byla zima, a v zimě aby bylo léto.^')
Dnes jsem byla od jedné až do třetí hodiny odpoledne na ledě si zabruslit abych pořád neseděla doma a taky se trošku hýbala. Ale přísahám, že dneska by mě nikdo zpátky do té zimy nedostal! Když jsem došla dom. Oči mi najednou přeběhly k nástěnce s fotkami z tábora. Začala jsem vzpomínat na to, jak jsme se vždycky koupali v ledové vodě, ale vůbec nám to nevadilo protože jsme se chtěli osvěžit když na nás pořád svítilo slunko. Když byla bouřka jak jsme ve stanu začali pištět pokaždé, když se ozval hrom nebo se na nebi ukázal blesk. Jak nám padali slzy z očí když jsme se loučili, a říkali si že se uvidíme zase za rok..
Už se nemůžu dočkat až zase příjdou tropy a my budeme nadávat už už je konečně zase zima.


Přidávám pár fotek.

Anet.


Jsi vynervovaná a vystresovaná? Odpočiň si!

1. února 2012 v 21:17 | Anet. |  Píšu
Máš hlavu k puknutí naplněnou starostmi? Nervy jsou na malíčku a jsi vystresovaná? Dopřej si odpočinek! Každého uklidňuje něco jiného, ale dnes ti dám ty základní typy, jak by ses mohla alespoň na chvíli odpojit od okolního světa a na nic nemyslet.
Čokoláda- Věc kterou má každý rád, a určitě ji má každý doma. Když jsi vystresovaná, je to ta nejrychlejší věc, jak se uklidnit. Už v jednom článku o čokoládě (článek) jsem psala, že čokoláda uklidňuje. Proč? protože je čokoláda sladká, je v ní rychlý cukr, který vyvolává pocit štěstí. To vede k tomu, že se cítíš uvolněná a nejsi tak moc vystresovaná. Menší mínus je, že ti to vydrží asi jenom půl hodiny. (toto nemůžu potvrdit, protože já čokoládu nejím)
Pohyb, sporty- Ať už je to posilování, tanec, běhání nebo plavání- při těchto a dalších jiných sportech si můžeš vyčistit hlavu. Je to tím, protože se soustředíš jenom na jednu určitou činnost a vlastně ani nemáš moc času myslet na něco jiného. Ale neznamená, že když nejsi sportovní nadšenec a raději se povaluješ doma v teplíčku, že to je povinnost. Když tě sportování nebaví, tak spíš myslíš na to když už to skončí než aby ses pořádně odreagovala.
Přátelé, kamarád(ka)- Když máš starosti a trápení, určitě to v sobě nebudeš dusit. Raději se svěř někomu spolehlivému, co umí držet tajemství. Určitě se ti uleví, a budeš ráda, že to už v sobě nemusíš dusit. Nebo je tu ještě druhá možnost, a to vyjít si s přáteli na nějakou akcičku a užít si den.
Hudba- Jedna z nejlepších odreagovaček. Prostě si pusť na hlas hudbu, klidně si u toho tancuj a zpívej. Hlavně že se ti vyčistí hlava.(bacha na sousedy xD) A nebo si pusť nějakou pomalou, relaxační hudbu.
Relaxace- Není nic lepšího než si napustit plnou vanu teplé vody, dát si do ní koupelovou sůl, pustit si hudbu, zapálit si vonnou svíčku a naložit se do ní.
Masáže- Když máš mozek plný starostmi, jsi vystresovaná stáhnou se ti i svaly na zádech a na šíji. To způsobuje bolest svalů a nepomůže nic jinýho než masáž. Nemusí to být nějaká od profesionála, hlavní je, aby se ti svaly zase roztáhly. Nebo si nahřej nahřívací polštářek a dej si ho na část, která tě bolí.
Zdřímnutí, spánek- Každý člověk by měl spát 8 hodin bez přerušení. Když se pořádně nevyspíš, probudíš se se špatnou náladou, všichni tě budou štvát a často vynervíš. Na uvolnění bohatě stačí, když dojdeš dom a na 20min. si zdřímneš. Tělo si odpočne a jako kdyby se obnoví.

- Tohle by měly být ty nejzákladnější věci, které by si mohly pomoct. Ale když je budeš dělat až na pokraji "vybouchnut", když už budeš mít starostí nad hlavu, asi ti to nepomůže. Odreaguješ, uvolníš se také svými koníčky.

Anet.